• (дзвінки з усіх телефонів України безкоштовні)
 • 0 (800) ‎216-216
Що таке бактеріальні закваски?

Бактеріальні закваски VIVO – продукт, що містить живі дружні людині бактерії. Ці бактерії мають ряд особливостей:

 • здатні ферментувати молоко, перетворюючи його на кисломолочний продукт;
 • мають пробіотичні властивості – сприяють відновленню мікрофлори кишківника;
 • є антагоністами багатьох патогенних мікроорганізмів, іншими словами – протистоять розвитку хвороботворних бактерій.
Як застосовують закваски VIVO?

Бактеріальні закваски застосовують для домашнього приготування кисломолочних продуктів. Домашні кисломолочні продукти, виготовлені з використанням закваски VIVO, мають ряд лікувально-профілактичних властивостей і низку переваг перед «магазинними» йогуртами.

Крім того, деякі закваски застосовують без заквашування, як пробіотики.

Як застосовують закваски VIVO в дитячому харчуванні?
 • гарантована свіжість продукту;
 • відсутність консервантів, ароматизаторів, барвників, стабілізаторів;
 • кисломолочні продукти – джерело незамінних для організму поживних речовин в легкій для засвоєння формі.

 

Ці чинники зумовили величезну популярність застосування заквасок VIVO в якості прикорму дітям і дитячого харчування. Для початку, в якості прикорму, рекомендується використовувати закваску Біфівіт. Він володіє дуже ніжним смаком та консистенцією, тому дуже подобається малюкам. Після того, як дитина звикне до Біфівіту, можка вводити й інші кисломолочні продукти на основі заквасок, а саме Йогурт, Сир кисломолочний, Імуновіт. З часом, Біфівіт можна замінити на Пробіо Йогурт та додати в раціон всі інші продукти з лінійки заквасок VIVO. При введенні кисломолочного прикорму дітям молодше 1 року, рекомендовано проконсультуватися з лікарем.

Як закваски VIVO допомагають відновити мікрофлору кишківника?

Загальноприйнятим методом відновлення мікрофлори є застосування пробіотиків – препаратів, що містять корисні бактерії.

 

На відміну від таблеток, кисломолочні продукти VIVO – це найбільш природний для людини спосіб доставки в кишківник корисних бактерій.

 

Наступною перевагою перед лікарськими засобами є кількість цих бактерій. Кількість бактерій в одній середньостатистичній капсулі або таблетці можна порівняти з кількістю корисних бактерій всього в одному грамі кисломолочного продукту VIVO.

 

Крім того, великою проблемою порушення мікрофлори кишківника є те, що на місце відсутніх корисних бактерій в кишківнику заселяються хвороботворні або умовно-хвороботворні мікроорганізми. Кисломолочні продукти VIVO містять бактерії, які протидіють розвитку багатьох хвороботворних бактерій.

 

В процесі заквашування ці бактерії виробляють молочну кислоту та інші речовини, які пригнічують ріст хвороботворних бактерій і грибів.

Чим відрізняються різні закваски VIVO?

 

Різні закваски VIVO відрізняються наборами видів бактерій, що входять до складу. Від цього залежить:

 • час і температура приготування продукту;
 • смак і консистенція готового продукту;
 • дієтичні та лікувально-профілактичні властивості продукту;
 • назва готового продукту (кефір, йогурт ...).

 

Детальніше про кожен вид заквасок можна дізнатися в каталозі заквасок.

Хто виробляє закваски VIVO?

Група компаній VIVO була створена в 2008 році і спеціалізується на виробництві і реалізації бактеріальних заквасок для приготування живих домашніх кисломолочних продуктів.

 

Завдяки унікальним корисним властивостям заквасок VIVO, їх високій якості та безпеці закваски VIVO полюбили мільйони людей по всьому світу.

 

Закваски VIVO користуються особливо широкою популярністю в Україні, де займають лідируючі позиції на ринку і представлені у всіх великих супермаркетах і аптеках країни.

Виробнича база VIVO знаходиться в Україні, м.Бровари. На підприємстві впроваджені міжнародні системи управління якістю і безпекою харчових продуктів ISO. В якості сировини використовуються бактеріальні культури провідних світових виробників з Франції, Німеччини, Італії і США.

 

VIVO проводить послідовну політику виробництва високоякісної продукції. У 2014 році компанії були видані сертифікати:

 • Міжнародної організації зі стандартизації ISO 9001:2008, який підтверджує, що в компанії впроваджена і застосовується система менеджменту якості відповідно до вимог вищевказаного стандарту,
 • і так само ISO 22000:2005, що підтверджує той факт, що компанією підтримується система управління безпекою продуктів харчування відповідно до європейських стандартів і якість гарантується виробником.

У 2017 році компанія VIVO пройшла повторну сертифікацію і отримала сертифікати:

 • Міжнародної організації зі стандартизації ISO 9001:2015, який підтверджує, що в компанії впроваджена і застосовується система менеджменту якості відповідно до вимог вищевказаного стандарту,
 • і так само ISO 22000:2005, що підтверджує той факт, що компанією підтримується система управління безпекою продуктів харчування відповідно до європейських стандартів і якість гарантується виробником.

 

Чим кисломолочні продукти, приготовлені на заквасці VIVO відрізняються від магазинних?

Основні відмінності домашніх кисломолочних продуктів, виготовлених з використанням заквасок VIVO, від «магазинних»:

 • гарантована свіжість – ви точно знаєте, коли продукт був виготовлений;
 • гарантована відсутність різних домішок – консервантів, барвників, ароматизаторів, стабілізаторів, рослинних жирів;
 • продукт гарантовано містить живі корисні бактерії у високій концентрації;
 • смакові добавки гарантовано натуральні – ви самі обираєте, що додати в готовий продукт;
 • ви можете приготувати не тільки традиційні продукти, а й унікальні, які не продаються в магазинах – Віталакт, Пробіо Йогурт, Біфівіт, Ацидолакт, Імуновіт.
Чим кисломолочні продукти, приготовлені на заквасці VIVO відрізняються від кислого молока?

Бактерії, які беруть участь в приготуванні кислого молока, потрапляють в молоко з навколишнього середовища. Це можуть бути як корисні молочнокислі бактерії, так і небезпечні для здоров'я. Активно розвиваючись в молоці, вони можуть збільшити свою кількість до небезпечної для здоров'я кількості. Тому після вживання кислого молока можливі випадки кишкових розладів.

При приготуванні кисломолочних продуктів з використанням бактеріальних заквасок VIVO в молоко додаються спеціально відібрані бактерії. Вони не тільки самі по собі корисні для людини, але і мають властивості пригнічувати розвиток багатьох хвороботворних мікроорганізмів, які неминуче потрапляють в молоко з навколишнього середовища в процесі приготування.

Що таке йогуртниця?

Йогуртниця - нескладний і недорогий кухонний прилад, який значно полегшує приготування кисломолочних продуктів. Йогуртниця складається з корпусу із вбудованим нагрівальним елементом і ємності або ємностей (стаканчиків) для приготування кисломолочних продуктів.

Завдання йогуртниці - підігріти суміш молока з закваскою і підтримувати температуру суміші незмінною протягом усього часу сквашування.

Чим відрізняються йогуртниці?

Принципові відмінності йогуртниць різних моделей:

 • Матеріал, з якого виготовлені стаканчики, ємність для молока: скло або пластик.
 • Потужність нагрівального елементу: чим швидше суміш нагріється від кімнатної температури до робочої – тим краще.
 • Наявність термодатчика, що регулює температуру молочної суміші – без нього температура молочної суміші може відрізнятися від рекомендованої.
 • Наявність таймера зі звуковим сигналом – нагадає вам про необхідність переставити стаканчики з йогуртом в холодильник.
Молоко тривалого зберігання – добре чи погано?

Якщо вивчити технологію виробництва суперпастеризованого молока тривалого зберігання, стає ясно, що таке молоко досить якісне.

 

На відміну від пастеризації (нагрівання до температури + 65 градусів і вище протягом 30 хвилин), при суперпастерізаціі температура нагріву хоч і вище (125-150 градусів), але триває лише кілька секунд (від 2 до 6 сек). Це дозволяє зберегти максимум вітамінів і мікроелементів.

 

При такій температурі гинуть всі мікроорганізми, що дозволяє зберігати таке молоко (в герметичній упаковці Тетра-пак) значно довше. Це також дозволяє не кип'ятити молоко перед заквашуванням.

 

Ще один факт на користь суперпастеризованого молока – це ретельний відбір сировини. Адже якщо сире молоко буде несвіже, воно може згорнутися в процесі суперпастерізаціі. А це може призвести до виходу обладнання з ладу, простою виробництва і дорогого ремонту.

Чому закваски чутливі до якості молока?

При зборі, обробці та фасуванні молока однією з головних проблем є бактерії. Потрапляючи в молоко з навколишнього середовища, вони викликають скисання молока. Щоб цього уникнути, молоко піддають термічній обробці. Однак, іноді на різних етапах збору та виробництва несумлінні виробники або збирачі можуть додавати до молока речовини, які пригнічують розвиток бактерій, щоб запобігти скисанню.

Навіть якщо ви використовуєте молоко однієї і тієї ж марки, якість молока від партії до партії може бути різною. Це обумовлено тим, що молочні заводи не можуть повністю контролювати процес збору молока.

Ті самі речовини, що запобігають скисанню молока в процесі виробництва, можуть порушити домашнє приготування кисломолочних продуктів. Деякі виробники заквасок генетично модифікують бактерії так, щоб вони були стійкі до цих речовин. Закваски VIVO не містять генетично модифікованих бактерій.

Закваски VIVO – чи містять ГМО?

Закваски VIVO не містять ГМО (генетично модифікованих організмів). Цей факт підтверджений дослідженнями і відповідними документами.

Чому в заквасках VIVO не застосовуються ГМО бактерії?

Застосування генетично модифікованих організмів в харчових цілях обмежено або заборонено в більшості розвинених країн. Це пов'язано з потенційними ризиками для здоров'я, оскільки безпека таких продуктів до кінця не вивчена. На наш погляд, потенційний ризик використання генетично модифікованих живих бактерій навіть вище, ніж при вживанні генетично модифікованих рослин або забитих тварин.

Одним із потенційних ризиків генетичної модифікації бактерій, спрямованої на наділення бактерій стійкістю до антибактеріальних речовин, є, хоч і невелика, але можливість передачі цих властивостей хвороботворним бактеріям.

«Ось, наприклад, сальмонельоз – важке інфекційне захворювання, проте, без складностей лікується антибіотиками. А уявімо, що жодні антибіотики не беруть інфекційну хворобу…

Схожий випадок мав місце в 90-х роках в Охматдиті. Внаслідок того, що сальмонела була стійка практично до всіх відомих тоді антибіотиків, загинуло кілька дітей. Ось саме тому препарати, що містять біотехнологічні мікроорганізми, слід було б використовувати з обережністю» (цитата з сайту disbiozu.net).

Закваски VIVO не містять ГМО.

Чи безпечні закваски VIVO?

За понад 12 років роботи нашої компанії був проданий не один мільйон флаконів заквасок. При цьому не було зареєстровано жодного випадку харчових отруєнь або інших шкідливих впливів на здоров'я, пов'язаних із застосуванням заквасок VIVO. Цей факт підтверджує високу безпеку заквасок VIVO.

 

Однак, ми б не хотіли, щоб ця інформація привела до зниження обережності при приготуванні заквасок. Обов'язково кип'ятіть домашнє і пастеризоване молоко перед приготуванням, стежте за чистотою посуду, в якому готується закваска. Також слід врахувати можливість індивідуальної непереносимості молочних і кисломолочних продуктів.

Чи є сертифікати, що підтверджують безпеку заквасок VIVO?

Так. Є висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи Міністерства охорони здоров'я України.

Які терміни і умови зберігання заквасок VIVO?

Закваски VIVO мають такі строки зберігання:

У холодильнику (при температурі + 2 .. + 6) – 12 місяців.

Хочемо зазначити, що багаторічні спостереження показали високу стійкість заквасок до відхилень температури при зберіганні і транспортуванні.

Які умови транспортування заквасок VIVO?

На період транспортування допускаються відхилення в температурі зберігання на термін до 10 днів.

 

В торгові мережі закваски доставляють і зберігають при температурі не вище + 6.

 

Хочемо зазначити, що багаторічні спостереження показали високу стійкість заквасок до відхилень температури при зберіганні і транспортуванні.

Чи є у вас закваска Наріне?

Наріне – комерційна назва одного з штамів бактерій виду ацидофільної палички. Наш аналог – закваска Ацидолакт VIVO. Крім того, ацидофільна паличка входить до складу Йогурту VIVO та Віталакту VIVO.

Чи є у вас закваска Симбітер?

Симбітер – препарат, що випускається компанією "Пролісок" в рідкому вигляді. Найближча за складом закваска - Пробіо йогурт VIVO. Однак Пробіо йогурт, як і всі закваски VIVO, випускається в ліофілізованій формі (тип сушки при негативних температурах в умовах вакууму, при якому бактерії зберігаються живими). Ліофілізація – всесвітньо визнаний ефективний спосіб обробки бактеріальних концентратів, який дозволяє зробити бактерії стійкими до коливань температури в процесі транспортування і зберігання.

Скільки зберігається готовий продукт?

Готовий кисломолочний продукт рекомендують зберігати в холодильнику не більше 5 діб.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ ПРО ПРОДУКТИ VIVO
асортимент Заквасок
Замовте закваски VIVO
з доставкою по всій Україні
Натисніть тут
асортимент пробіотиків
Підберіть пробіотик, який
підходить саме Вам
Натисніть тут
про закваски
Дізнайтеся більше про користь
живих заквасок VIVO
Натисніть тут
Всі закваски VIVO ви можете придбати в нашому фірмовому магазині.
Контакти магазину:
Київ, вул. Євгена Сверстюка, 21, оф. 102.
(044) 581-00-00