• (дзвінки з усіх телефонів України безкоштовні)
 • 0 (800) ‎216-216
Йогурт. Все що Ви хотіли знати про йогурт.
У цій статті ми розповімо про такий чудовий кисломолочний продукт як йогурт.
Для зручності, ви можете користуватися змістом.

Що таке йогурт

Зовсім трохи історії

Вважається, що вперше кисломолочний продукт був отриманий приблизно 10 000 років до нашої ери, і, як і багато винаходів, він був відкритий випадково: молоко просто залишили у відкритій посудині теплим днем. Цей винахід виявився корисним, адже скисле належним чином молоко могло зберігатися довше, ніж сире. Уже в XI столітті нашої ери йогурт став частиною культури Туреччини. Саме з турецької мови і походить слово «йогурт», що означало чи то «застиглий», чи то «густий, щільний».

Набагато пізніше, на початку XX століття, болгарський вчений Стамен Григоров виділив особливий вид бактерій, що відповідає за приготування йогурту і назвав цю бактерію болгарською паличкою, в честь своєї батьківщини. Приблизно в той же час, нобелівський лауреат Ілля Ілліч Мечников, засновник теорії імунітету, також вивчав йогурт і вважав йогуртові бактерії запорукою здоров'я і довголіття. Підхопивши цей тренд, в 1919 році Ісаак Карассо заснував компанію Danone - яка організувала перше промислове виробництво йогурту.

З розвитком мікробіології, селекції та харчової промисловості, йогурт поступово перетворився в відомий на весь світ популярний і улюблений продукт харчування.

Йогурт сьогодні

Сьогодні йогуртом називають кисломолочний продукт, отриманий в результаті сквашування натурального молока чистими культурами молочнокислих бактерій. Композиція бактерій, що перетворюють молоко в йогурт , називається закваскою. Сучасна йогуртова закваска складається з декількох видів бактерій, серед яких обов’язково присутні термофільний стрептокок і болгарська паличка. Крім цього, в закваску можуть бути додані і інші бактерії, такі як біфідобактерії і ацидофільна паличка.

Згідно регламенту, в йогурт можна додавати смакові добавки, шматочки фруктів, ароматизатори , цукор, загусники і стабілізатори. Завдяки цьому, харчова промисловість пропонує сьогодні фантастичне різноманіття йогуртів на будь-який смак. Але це ж робить сучасний йогурт промислового виробництва не таким, яким він був задуманий природою. Можливо, саме з цього все популярнішим стає практика самостійного домашнього приготування йогурту.

Види йогурту.

Види йогурту в залежності від походження молока

Йогурт можна приготувати з молока практично будь-якої тварини. Крім того, можна приготувати продукт, схожий на йогурт, сквашуючи рослинні аналоги молока. Отже, йогурт буває:

• Йогурт із тваринного молока (коров'яче, козяче, овече, кобиляче і навіть верблюже молоко);
• Рослинний йогурт (соєвий, рисовий, мигдальний , кокосовий ...)

Види йогурту в залежності від жирності

Жирність молока можна легко регулювати в широких межах. Як і молоко, йогурти випускають з різною жирністю:

• Знежирений йогурт (0 - 0,5% жиру)
• Йогурт зі зниженим вмістом жиру (1 - 3% жиру)
• Йогурт цільномолочної (3-3,5% жиру)
• Йогурт вершковий (більше 3,5% жиру)

Від жиру в значній мірі залежить калорійність йогурту. Однак, варто пам'ятати, що в знежирені йогурти часто додають цукор, чому знежирений йогурт може бути не менш калорійний, ніж жирний йогурт, але без цукру.

Питний і «ложковий» тип йогурту.

По густоті і консистенції йогурти можна умовно розділити на 2 категорії:

• Рідкі, питні йогурти. Як правило, продаються в пляшках або м'яких пачках, мають консистенцію густої в'язкої рідини.
• Густі (ложкові, десертні) йогурти. Продаються в упаковці, що нагадує склянку, чашу або відерце. Густа кремоподібна консистенція таких йогуртів дозволяє вживати їх ложкою.

«Живі» і «мертві» йогурти.

Справжній йогурт - це живий продукт, що містить живі активні молочнокислі бактерії. Однак, іноді виробники можуть термізувати (пастеризувати) йогурт. Робиться це за допомогою нагрівання йогурту до певної температури протягом певного часу. Це значно підвищує термін його зберігання (від декількох місяців до року) і іноді навіть дозволяє зберігати його без холодильника. У процесі пастеризації все бактерії йогурту гинуть. У такій йогурт обов'язково додають стабілізатори і, як правило, цукор, барвники та ароматизатори.

Звичайні і пробіотичні йогурти.

Базовий йогурт містить в собі лише ті бактерії, які необхідні для ферментації молока. Як правило, це болгарська паличка (Lactobacillus delbrueckii ssp. Bulgaricus) і термофільний стрептокок (Streptococcus thermophilus).

Навіть звичайний йогурт корисний для здоров'я. Але, щоб зробити йогурт ще кориснішим, його можуть збагачувати різними пробіотичними штамами бактерій, що мають корисні для здоров'я властивості. Наприклад, деякі бактерії можуть зміцнювати імунітет, приводити до ладу травлення і обмін речовин.

Пробіотичні йогурти можуть бути як заводські, так і домашні. Заводські пробіотичні йогурти, як правило, коштують значно дорожче звичайних. Домашні пробіотичні йогурти готуються на основі пробіотичних йогуртових заквасок, які містять комплекс зі спеціально відібраних штамів бактерій.

Заводські і домашні йогурти.

Все більш популярним стає практика готувати йогурти та інші кисломолочні продукти вдома. Наприклад, в Туреччині (країна номер 1 по споживанню йогурту на душу населення) на домашній йогурт доводиться до 80% від всього споживаного йогурту. У нашій країні цей відсоток звичайно набагато менший, але з кожним роком число людей, які готують кисломолочні продукти самостійно, зростає.

Все більше людей готують йогурти вдома, так як вважають що домашній йогурт більш натуральним, свіжим, смачним та корисним. Сучасні закваски і кухонне приладдя, таке як йогуртниця , роблять процес приготування йогурту легким і таким що не займає багато особистого часу.

Поживні характеристики йогурту

Білки, жири, вуглеводи в йогурті. Калорійність йогурту.

Харчова цінність йогурту може в значній мірі варіюватися від типу йогурту, його жирності та наявності в ньому цукру, шматочків фруктів, стабілізаторів тощо.

Питний йогурт без цукру - харчова цінність:

жирність йогурту0-0,5%1%1,5%2,5%3,2%
білки3,23,132,92,8
жири0–0,511,52,53,2
вуглеводи4,24,143,93,8
Ккал (кДж)33 (137)39 (163)43 (179)51 (214)57 (238)

Питний йогурт з цукром.

Кількість білків і жирів в питному йогурті з цукром майже не відрізняється від йогурту такої же жирності без цукру (див таблицю вище). Вуглеводів буде приблизно на 12 грам більше, ніж в йогурті такої же жирності без цукру. Калорійність йогурту з цукром буде вище приблизно на 49 ккал (205 кДж) на 100 грамів продукту. Важливо також зауважити, що додавання в йогурт цукру підвищує його глікемічний індекс - рівень глюкози в крові від такого йогурту підвищується швидше.

Шматочки фруктів і стабілізатори.

Наявність в йогурті шматочків фруктів і стабілізаторів (таких як модифікований крохмаль) також впливає на харчову цінність йогурту. Ступінь впливу залежить від конкретних інгредієнтів і їх кількості в йогурті.

Харчова цінність грецького йогурту.

Грецький йогурт - по суті, це сконцентрований йогурт. У ньому менше води (сироватки), а значить - більше поживних елементів і калорій на 100 грам продукту. Боятися цього не варто, так як зазвичай грецький йогурт вживається в менших порціях і швидше призводить до насичення. Як і звичайний йогурт, грецький йогурт може бути як знежиреним, так і жирним (від 0% до 6,5% жирності). Іноді на виробництві в грецький йогурт додають більше вершків і його жирність виходить ще вище - до 12 %. Кількість поживних речовин і калорій може досягати подвійних значень звичайного питного йогурту.

Протеїни (білок) в йогурті

Основним білком молока є казеїн, його частка в білках молока становить близько 80%. Решта 20% протеїнів в молоці - сироваткові білки. У процесі приготування йогурту, білки молока піддаються деяким змінам. В результаті чого білок йогурту засвоюється легше, в порівнянні з білками молока. Тому іноді люди, які відчувають алергію на молочний білок, можуть без проблем вживати кисломолочні продукти.

Вітаміни та мікроелементи в йогурті

Йогурт і інші кисломолочні продукти містить комплекс вітамінів природного походження:

 • вітамін A
 • вітамін B1, B2, B3, B5, B6, B12
 • вітамін C

Крім того, молочнокислі бактерії, що містяться в йогурті, відповідають за синтез в кишечнику вітаміну В9, відомого як фолієва кислота.

Мінерали, що містяться в йогурті: фосфор, селен, кальцій, калій, магній, цинк, холін. Поєднання кальцію з вітаміном D сприяє зміцненню опорно-рухового апарату і виступає профілактичним засобом від остеопорозу. Йогурт також містить особливий білок - лактоферрин, який бере участь в функціонуванні і імунної системи людини.

Корисні властивості йогурту

Чим корисний звичайний йогурт

Крім збалансованої харчової цінності, йогурт має корисні для здоров'я властивості:

• Підтримує баланс мікрофлори.
Мікрофлора кишечника має багато важливих функцій, серед яких бар'єрна, травна, вітаміноутворююча , імунна. Йогурт допомагає підтримувати мікрофлору в здоровому стані.
• Покращує травлення.
Вживання йогурту приводить травлення до ладу, усуває і запобігає кишкові розлади. Молочнокислі бактерії і молочна кислота позитивно впливають на процеси травлення, пригнічують багатьох шкідливих мікробів, в тому числі бактерію Helicobacter pylori , яку вважають причиною такої хвороби, як виразка шлунку.
• Зміцнює імунітет.
Йогурт містить білок лактоферрин , який бере участь в імунних процесах. Крім того, йогурт підтримує баланс мікрофлори кишечника, до функцій якої входить створення імунних клітин.

Користь пробіотичних йогуртів

У звичайному йогурті міститься лише 2 види бактерій - болгарська паличка і термофільний стрептокок. Додаючи до складу особливі пробіотичні штами бактерій, йогурт можна зробити ще кориснішим.

Пробіотичний комплекс бактерій для травлення.

Передовий комплекс з 4 штамів бактерій (L . Acidophilus ( NCFM ®), L . Paracasei ( Lpc -37), B . Lactis ( Bi -07), B . Lactis ( Bl -04)) показав ефективність у клінічних тестах.

Перелік клінічно підтверджених фактів:

 • Допомагає підтримати загальне здоров'я кишечника
 • Допомагає підтримувати здоровий баланс мікрофлори кишечника
 • Допомагає мінімізувати кишкові симптоми, пов'язані із застосуванням антибіотиків:
  • Значно знижує число інцидентів діареї (на 50%)
  • Значно знижує тривалість діареї (на 52%)
  • Значно знижує такі симптоми як спазми живота і спучування.
Закваска, яка містить пробіотичний комплекс для травлення
Пробіотичний комплекс для імунітету.

Особливі штами бактерій ( B.lactis (Bi-07), B.lactis (Bl-04), L. acidophilus (NCFM®)) пройшли клінічні тести по визначенню впливу на імунітет дітей і дорослих.

Результати досліджень свідчать про ефективність даних бактерій в боротьбі з простудними захворюваннями.

У дорослих:

 • Зменшення на 27% ризику захворювань верхніх дихальних шляхів (у порівнянні з плацебо)
 • У групі, що приймає бактерії, в середньому застуда наступала пізніше (в порівнянні з групою, що приймає плацебо)

У дітей:

 • Підтримка здоров'я респіраторної системи, виражена в скороченні симптомів з 6,5 до 3,5 днів
 • Зниження кількості інцидентів прояву симптомів застуди
 • Значне зниження кількості призначень антибіотиків
 • Зниження кількості днів в хвороби
Закваска, яка містить пробіотичний комплекс для імунітету
Закваска, яка містить пробіотичний комплекс для травлення

Якість йогурту: від чого вона залежить

Чим відрізняється якісний йогурт від менш якісного? Розібратися в цьому можна, розглянувши окремо всі його параметри.

густота йогурту

Як роблять густий йогурт.

Зі звичайного молока, незалежно від його жирності, на заводі можна зробити тільки питний йогурт. Для того, щоб зробити густий « ложковий » йогурт, існує кілька різних способів:

 • Додати в молоко сухих речовин
 • використовувати стабілізатор
 • Фільтрація готового йогурту

Підвищення кількості сухих речовин.

Щоб йогурт вийшов густим, в ньому має бути більше сухих речовин (білків, жирів і вуглеводів), ніж в звичайному молоці. Для цього на молочарні в молоко додають сухе молоко або сухі молочні білки. Однак, при сушінні молока або при виділенні білків молока в сухому чистому вигляді, їх структура змінюється. Це негативно впливає на смак готового йогурту. Такий йогурт іноді можна відрізнити на смак, якщо тільки в нього не додати велику кількість ароматизаторів і цукру.

Додавання стабілізатора.

Зробити йогурт густим можна зв'язавши в ньому зайву рідину. Для цього на молочних підприємствах використовують стабілізатори, такі як модифікований крохмаль або гуарова камедь. Потрібно врахувати, що деякі стабілізатори можуть викликати індивідуальну чутливість і побічні ефекти. Чи можна назвати такий йогурт якісним - питання спірне.

Фільтрація йогурту.

Після приготування йогурту його можна відцідити, усунувши зайву вологу (сироватку). Приготований таким способом йогурт називається «Грецький». Для його виробництва потрібно більше молока, тому ціна грецького йогурту значно вище. Іноді, цей спосіб комбінують з додаванням сухого молока, сухих молочних білків і / або стабілізаторів. Фільтрований грецький йогурт без додавання сухого молока, білків і загусники - відмінний приклад якісного густого йогурту.

Чому домашній йогурт густий без стабілізаторів і загусників.

Якщо приготувати йогурт вдома з молока високої якості - він вийде густий. Але густота його пояснюється тим, що структура кисломолочного продукту не порушена. Щоб домашній йогурт виходив максимально густим - його потрібно готувати в невеликих баночках (по 150-250 мл) з твердого матеріалу (скло, твердий пластик). Якщо його збовтати або розмішати ложкою - він відразу ж перетвориться в питний йогурт. Тому, заводські йогурти без додаткових заходів по згущення можуть бути тільки питними. У процесі розливу, транспортування або зберігання цілісність згустку напевно буде порушена. А значить, щоб забезпечити густоту заводського йогурту - в нього доводиться додавати стабілізатори, сухі молочні білки або сухе молоко.

До речі, зробити домашній йогурт ще густішим можна за допомогою фільтрування приготованого йогурту. Для фільтрації можна використовувати спеціальний фільтрувальний посуд, дрібне металеве сито (як для борошна) або ж звичайний друшляк, в який потрібно покласти тканину. В результаті вийде густий домашній грецький йогурт.

Смакові добавки і цукор.

Ароматизатори

Кожна торгова марка в своєму асортименті має йогурт з різними смаковими добавками, шматочками фруктів, зернами і іншими наповнювачами. Навіть якщо йогурт містить шматочки фруктів, то в ньому все одно з великою часткою ймовірності присутні хімічні ароматизатори . Вони не тільки роблять йогурт смачніше, але і відмінно маскують присмак доданого сухого молока, сухих білків або стабілізаторів. Щоб оцінити реальну якість і смак йогурту обраної торгової марки, потрібно спробувати його версію без цукру і смакових добавок. Якщо ви відчуваєте сторонній присмак, якого не повинно бути в натуральному йогурті, то можна з упевненістю сказати, що в нього були додані якісь добавки для загущення . А значить, у версіях цього йогурту з смаковими наповнювачем таких добавок буде ще більше, але їх наявність буде замасковано ароматизатором . З огляду на те, що ароматизатори можуть викликати алергію та інші негативні наслідки, назвати такий йогурт якісним досить складно.

Цукор

Ароматизатори без цукру за смаком не схожі на фрукти, які вони імітують. Тому, виробники йогурту додають в нього цукор, в чистому вигляді або у вигляді варення, сиропу тощо. Причому його кількість досягає 12 грам на 100 мл продукту, а в йогуртових десертах – ще більше. Таким чином, в 250-грамовій склянці йогурту може виявитися 6 ложок цукру і навіть більше. Навіть не кажучи про людей, які страждають на цукровий діабет, надмірне споживання цукру може завдати значної шкоди здоров'ю: приводити до ожиріння, проблем з серцево-судинною системою, ендокринною системою, знижувати продуктивність і мотивацію людини.

Яким повинен бути якісний йогурт

Якісний йогурт повинен бути свіжим, живим і головне - натуральним. Його густота може бути досягнута за рахунок використання якісного молока та збереження первинної структури йогурту. Грецький йогурт (фільтрований, без домішок) – також відмінний варіант густого якісного йогурту. Питний йогурт отримати простіше, а значить, в ньому потенційно менше сторонніх добавок, ніж в «ложковому». У будь-якому випадку, навіть якщо ви надаєте перевагу йогурт зі смаковими добавками, потрібно спробувати версію цього йогурту без смакових добавок – у якісного йогурту чистий кисломолочний смак. Нічого не повинно вас насторожувати.

Якщо в якісному йогурті є смаковий наповнювач - то це повинні бути натуральні фрукти, ягоди, горіхи, а не рафінований цукор з ароматизаторами.

Для впевненості в свіжості і складі йогурту, все більше людей приймають рішення готувати його будинку.

Як приготувати йогурт вдома

Чим поганий цукор в йогурті

Надмірна кількість цукру може перетворити йогурт з корисного продукту – у шкідливий. Один стакан солодкого йогурту містить в середньому 6 ложок цукру, а це явно понад міри.

Підвищення ваги тіла, ожиріння

Споживання цукру і цукровмісних продуктів викликає різке підвищення глюкози в крові. На це підвищення організм відповідає не менше різким виділенням інсуліну. Інсулін направляє глюкозу в жирові тканини, де вона і відкладається, але вже у формі жиру. При цьому рівень глюкози падає навіть нижче того значення, яке було до споживання продукту. Людина поповнює жирові запаси, але через низький рівень глюкози знову відчуває голод і слабкість . Нерідко цей цикл повторюється знову і знову.

Метаболічний синдром

Численні дослідження пов'язують надмірне споживання цукру і фруктози в рафінованому вигляді з розвитком діабету 2-го типу і виникненням метаболічного синдрому: комплексу проблем зі здоров'ям, що приводить до проблем з серцево-судинною системою, ожиріння і резистентності до інсуліну.

Втрата продуктивності

Після порції з'їденого цукру , глюкоза в крові підскочить лише на невеликий проміжок часу. Після чого рівень глюкози різко впаде нижче початкового значення. Низький рівень глюкози переводить весь організм в енергозберігаючий режим, який не має нічого спільного з продуктивністю, як фізичної, так і розумової. Мозок починає думати тільки про те, де б знайти їжу, щоб підняти рівень глюкози до норми.

Мотивація, дофамін і цукор

Ще якихось кілька сотень років тому їжа була малодоступною. Тому мозок людини заохочує прийом їжі, багатої цукром, викидом дофаміну. Цей нейромедіатор відповідає за систему заохочень людини, яка в свою чергу є основою мотивації і сили волі людини. Проблема в тому, що часті і регулярні сплески цього гормону призводять до зниження кількості рецепторів до дофаміну. В результаті чого чутливість до нього знижується і базовий рівень цього нейромедіатора вже відчувається як недостатній. Результат: відсутність мотивації, апатія, депресія.

Глікемічний індекс

Надмірне споживання цукру шкодить не тільки особам, що страждають від діабету, але і здоровим людям, особливо тим, хто стежить за фігурою або страждає недостачею мотивації та продуктивності. Крім цукру, є й інші продукти, що призводять до різкого підвищення рівня глюкози в крові з подальшим сплеском інсуліну. Для того, щоб визначити такі продукти, можна користуватися таблицею глікемічних індексів. У загальному випадку, рекомендується вживати продукти з глікемічним індексом 65 і нижче і уникати рафінованих продуктів.

Глікемічний індекс йогурту

Глікемічний індекс (ГІ) - це шкала, що показує як сильно підвищується рівень глюкози в крові. За еталон взяли вживання 100 грам чистої глюкози, тому у глюкози глікемічний індекс дорівнює 100. Для інших продуктів ГІ визначають наступним чином. Добровольці з'їдають таку порцію продукту, щоб калорійність з'їденого дорівнювала 410 ккал (така ж як у 100 грам глюкози). Порівнюючи показники глюкози в крові, визначають глікемічний індекс.

Продукти з високим глікемічним індексом

призводять до швидкого підвищення рівня глюкози в крові, що призводить до виділення великої кількості інсуліну. Інсулін перетворює глюкозу в жир, причому так інтенсивно, що рівень глюкози може впасти нижче норми. У підсумку - запаси жирів поповнені, але людина знову голодна.

Продукти з низьким глікемічним індексом

навпаки насичують кров глюкозою поступово, без стрибків, і на більш тривалий період. Енергія від таких продуктів в більшій мірі витрачається на виконання поточних завдань (фізичних, розумових, ремонт пошкоджених клітин, підтримання температури тіла, дихання і ін. ), Ніж на поповнення жирових запасів.

Для контролю ваги тіла і підтримання високої продуктивності протягом всього дня рекомендується вживати продукти з низьким і середнім глікемічним індексом, що не перевищує 65. Якщо ваша мета схуднути - краще будувати свій раціон так, щоб більшість продуктів мали ГІ не більше 50.

Глікемічний індекс натурального йогурту,

без цукру, смакових добавок і загусники коливається в залежності від жирності від 15 до 35 одиниць, що відносить його до продуктів з низьким глікемічним індексом.

Йогурт з наповнювачами, загусниками і цукром здатні значно збільшити глікемічний індекс йогурту до 60 одиниць, що ставить його на межу між високим і середнім індексом.

Десертні види йогурту можуть мати ще вищий глікемічний індекс – 85 одиниць.

Навіщо готувати йогурт вдома

Все більше людей приймають рішення готувати йогурт вдома.
І на це є цілий ряд причин:

 • гарантована свіжість
  Магазинний йогурт проходить довгий шлях, перш ніж потрапити в ваш холодильник. Це як мінімум кілька годин в дорозі і кілька днів на складі. Домашній йогурт точно свіжий, адже ви приготували його самі.
 • ніяких добавок
  Домашній йогурт не містить загусників, стабілізаторів, ароматизаторів , барвників і консервантів. Тільки молоко і корисні бактерії з закваски.
 • Без цукру
  Ви можете не додавати в йогурт рафінований цукор. Краще додати фрукти, ягоди, горіхи або гранолу. Любите солодкий йогурт? Чому б не додати в нього мед.
 • Живий продукт з корисними бактеріями
  Домашній йогурт – дійсно живий продукт. Живі корисні бактерії перетворили молоко в йогурт прямо на вашій кухні. Кількість бактерій в домашньому йогурті вище, ніж в магазинному.
 • Користь для здоров'я
  Особливі пробіотичні штами бактерій, що входять до складу заквасок VIVO , роблять домашній йогурт дійсно корисним для здоров'я. Основні корисні властивості йогурту:
  • нормалізація травлення
  • баланс мікрофлори кишечника
  • зміцнення імунітету
 • Це просто
  А ще, готувати йогурт вдома дуже просто.

Як приготувати йогурт вдома

Як виготовляють йогурт

Щоб зробити йогурт, спочатку потрібно очистити молоко від всіх сторонніх бактерій. Потім, в молоко потрібно додати закваску - особливі бактерії, дружні людині, які ферментують молоко, перетворюючи його в йогурт. Щоб бактерії працювали, потрібно забезпечити для них температурні умови. Для цього молоко потрібно підтримувати теплим (37-43 С) протягом 6-9 годин. Після цього йогурт потрібно охолодити, щоб зупинити процес сквашування.

Як виготовляють йогурт на молочному заводі

Виробництво йогурту на молочарні включає в себе наступні етапи:

пастеризація молока

Температурна обробка молока, в результаті якої в ньому гинуть сторонні бактерії.

нормалізація по жиру

На спеціальних центрифугах (сепараторах) молочний жир відокремлюють від молока. В результаті отримують знежирене молоко і вершки. Змішуючи незбиране молоко, знежирене молоко і вершки можна отримати молоко з потрібним вмістом жиру.

гомогенізація молока

Вершки мають тенденцію спливати на поверхню молока. Щоб уникнути цього, молоко піддають гомогенізації. В результаті цього процесу молочний жир рівномірно розподіляється по всьому об'єму молока і більше не спливає на поверхню.

Внесення сухих речовин

Для приготування густого йогурту щільності натурального молока недостатньо. Тому, в молоко можуть додавати сухі речовини: сухе молоко або сухі молочні білки. На більш технологічних виробництвах можуть застосовувати ультрафільтрацію.

внесення закваски

Молоко переливають в резервуар для сквашування, підігрівають до потрібної температури (37-43 С). Вносять бактеріальну закваску.

ферментація

Молоко витримують при постійній температурі протягом 6-9 годин.

Додавання інгредієнтів

У йогурт додають різні інгредієнти: стабілізатори, смакові добавки, шматочки фруктів, цукор ...

Охолодження, розлив

Готовий йогурт охолоджують, щоб зупинити ферментацію. Насосами подають в цех розливу, де його фасують в споживчу тару. Готовий йогурт переміщують на охолоджуваний склад.

Як виготовляють йогурт вдома

вибір молока

Приготування йогурту вдома починається з вибору молока:

 • ультрапастеризоване
 • пастеризоване
 • Домашнє, молоко на розлив.
підготовка молока
 • Домашнє молоко або молоко на розлив перед використанням в приготуванні йогурту потрібно прокип'ятити. Потім його потрібно охолодити до температури 40 градусів.
 • Ультрапастеризоване молоко і пастеризоване молоко досить підігріти до температури 40 градусів, кип'ятити його не обов'язково.
Внесення закваски, витримка

У тепле молоко додають закваску. Залишають сквашуватися в теплі на 8 годин.

охолодження

Після того як йогурт загус, його потрібно охолодити. Ось і все, йогурт готовий.

Всі способи зробити йогурт вдома

Приготування йогурту в каструлі

Цей спосіб не вимагає ніякого спеціального обладнання. Потрібна звичайна каструля, плита, ложка і великий рушник. У каструлі підігріваємо молоко (домашнє попередньо кип'ятимо), охолоджуємо до температури 40-43 градуси (поміряти температуру молока можна звичайним термометром для тіла). Вносимо закваску, перемішуємо. Загортаємо каструлю в великий рушник, щоб суміш не остигала. Ми залишаємо в теплому місці на 8 годин. Після сквашування - охолоджуємо готовий йогурт в холодильнику

Детальна інструкція «йогурт в каструлі»

Приготування в йогуртниці або мультиварці

Використовуючи йогуртницю або мультиварку з режимом йогурт можна не турбуватися про підтримку температури молока. Головне - не вносити заквасити в занадто гаряче молоко, щоб бактерії не загинули. Йогуртниця або мультиварка сама підігріє молоко до потрібної температури і буде підтримувати його теплим під час сквашування.

Детальна інструкція «йогурт в йогуртниці»
Детальна інструкція «йогурт в мультиварці»

Приготування в духовці

Якщо у вас є електрична духовка з точним регулюванням температури - її можна використовувати для приготування йогурту. Просто змішайте закваску з молоком і поставте суміш в духовку. Встановіть температуру в духовці 40 градусів. Сквашуйте протягом 8 годин, потім охолодіть готовий йогурт.
Цим способом можна готувати йогурт як в каструлі, так і прямо в пляшці або пачці молока.

Приготування в йогуртниці VIVO YOGOBOX

Це найпростіший спосіб зробити домашній йогурт. Особливість йогуртниці в тому, що в ній можна готувати йогурт прямо в пляшці або пачці молока. Просто додайте закваску прямо в упаковку молока, збовтайте і поставте в йогуртницю . От і все!


Детальніше: йогуртниця VIVO YOGOBOX

Як приготувати грецький йогурт вдома

Щоб зробити грецький домашній йогурт, спочатку потрібно приготувати звичайний йогурт, використовуючи будь-який з вищевказаних способів. Після цього йогурт потрібно відфільтрувати, забираючи з нього зайву рідину (сироватку). Для фільтрації йогурту можна використовувати:
• Металеве дрібне сито для борошна
• Звичайний друшляк, в який потрібно покласти звичайну тканину, фільтраційну тканину або фільтраційну папір.
• Спеціальний мішечок для фільтрації йогурту
• Спеціальний посуд для фільтрації йогурту
Перелийте йогурт в ємність для фільтрації і залиште фільтруватися протягом 1-5 годин, до досягнення бажаної густоти.

Детальна інструкція "грецький йогурт"

Як вибрати закваску?

Якість домашнього йогурту безпосередньо залежить від якості двох основних його компонентів: молока і закваски. Закваски відрізняються один від одного композиціями бактерій, концентрацією бактерій, об'ємом молока, на який розрахована одна порція закваски.

Закваска для йогурту

• Справжній йогурт без домішок
• Нормалізує травлення
• Зміцнює імунітет
• Густий середземноморський йогурт
• Насичений кисломолочний смак
• Покращує травлення

Закваски для пробіотичних йогуртів

• Відновлює мікрофлору
• Нормалізує процеси травлення
• Містить 10 видів бактерій
• Зміцнює імунітет
• Зменшує ризик застуди та ГРВІ
• Відмінний смак і густа структура
• Кисломолочний прикорм малюкам
• Відновлює баланс мікрофлори
• Нормалізує травлення
• Закваска для продукту «Наріне»
• Захищає при прийомі антибіотиків
• Пригнічує хвороботворні бактерії
• Прискорює метаболізм
• Сприяє схудненню
• Джерело білку і кальцію

Закваски для інших продуктів

• Класичний кефір своїми руками
• Покращує обмін речовин
• Допомагає усунути зайву вагу
• Ніжний домашній сир
• Впевненість у складі та свіжості
• Джерело білку та кальцію
• Смачна домашня сметана
• Без домішок і рослинних жирів
• Жирність визначаєте ви самі!
• Справжній домашній квас
• Покращує роботу травлення
• Зміцнює серцево-судинну систему

 

Натисніть, щоб купити зі знижкою

Купити зі знижкою
ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ ПРО ПРОДУКТИ VIVO
асортимент Заквасок
Замовте закваски VIVO
з доставкою по всій Україні
Натисніть тут
асортимент пробіотиків
Підберіть пробіотик, який
підходить саме Вам
Натисніть тут
про закваски
Дізнайтеся більше про користь
живих заквасок VIVO
Натисніть тут
Всі закваски VIVO ви можете придбати в нашому фірмовому магазині.
Контакти магазину:
Київ, вул. Євгена Сверстюка, 21, оф. 102.
(044) 581-00-00