• (дзвінки з усіх телефонів України безкоштовні)
  • 0 (800) ‎216-216

Умови та термін зберігання кисломолочних продуктів

Кисломолочні продукти – джерело корисних кальцію і білка, які засвоюються навіть краще, ніж зі звичайного молока. Але також варто враховувати, що це – прекрасне середовище для розмноження бактерій. Ми розповімо, чому варто звертати увагу на термін зберігання сиру, сметани, кефіру і йогурту, щоб їх вживання було не тільки корисним, але і безпечним для вашого організму.

Термін зберігання кисломолочних продуктів

Говорячи про терміни зберігання продукції на полицях супермаркетів варто розуміти, що виробники встановлюють їх самостійно. Перед тим, як нанести маркування на товар, враховується коефіцієнт запасу зберігання для кожного окремого продукту. Ось чому на товарах одного виду може стояти різний термін зберігання. Також на якості й тривалості зберігання позначається дотримання технологічних норм виробництва, транспортування та зберігання товарів до того, як вони потрапляють на полицю.

Термін зберігання кисломолочних продуктів

Ми рекомендуємо звертати увагу на терміни зберігання, встановлені технічними умовами відповідно до національних стандартів.

Готуючи кисломолочні продукти вдома, ви можете проконтролювати чистоту посуду, температурний режим і точно знати, що за ці п'ять днів можна не хвилюватися про користь кисломолочного напою або страви. Адже для приготування різних продуктів використовуються сухі бактеріальні закваски, мікроорганізми в яких знаходяться у сплячому стані:

  1. "Йогурт VIVO".
  2. "Кефір VIVO".
  3. "Сир кисломолочний VIVO".
  4. "Сметана VIVO".

Такі закваски зберігаються 12 місяців за температури від +2°C до 8°C, стійкі до коливань температури при дотриманні норм зберігання та в оригінальній упаковці.

Читати також: Лікар Комаровський про кисломолочні продукти в дитячому харчуванні

Сир кисломолочний

Термін зберігання сиру кисломолочного

Через вміст великої кількості білків у сирі кисломолочному можуть відбуватися значні процеси окислення, які на смак і запах визначити неможливо. Тому термін придатності сиру за температури від +2 до + 6°C становить не більше 7 днів у полімерній упаковці й не більше 3 днів у пергаментній.

Читати також: Сир кисломолочний: види, користь, як робити і коли краще їсти

Сметана

Термін зберігання сметани

У сметані великий вміст жиру, тому після закінчення терміну зберігання окислювальні процеси проходитимуть набагато швидше.Технічні умови виробництва рекомендують зберігати сметану за температури від 0 до +6°C не більше 5 діб.

Читати також: Сметана – як зробити у домашніх умовах, чим корисна, яка краще

Кефір

Термін зберігання кефіру

Для кефіру, більше ніж для інших продуктів, важливо дотримуватися термінів та умов зберігання, адже він отримується у результаті молочнокислого і паралельно спиртового бродіння. У результаті таких процесів виділяються спиртові речовини, які у свіжому кефірі містяться у незначній кількості. У нормі частка алкоголю коливається у межах 0,2-0,6%. Але під впливом температури 18-30°C протягом хоча б 4 годин показник зросте до 2,5%, а сам кефір скисне.

Щоб кефір не втратив свої корисні властивості, його можна зберігати 3-5 діб за температури 0-6°C.

Але у будь-якому випадку відкриту тару зберігають не більше двох днів.

Читати також: Кефір: користь, склад, приготування кисломолочного напою

Йогурт

Термін зберігання йогурту

Досить стабільний у зберіганні, має високий вміст сухих речовин молока, тому мало піддається впливу ззовні. Проте процеси окислення білків також відбуваються досить швидко після завершення терміну зберігання.

Термін зберігання йогурту за температури від 0 до +6°C – не більше 14 діб. Довше зберігається термізований йогурт – до 30 днів, але більша частина корисних бактерій гине під час термічної обробки, яка і продовжує термін придатності продукту. Так що корисності у такому йогурті залишається мало. Натуральний йогурт зберігає свої корисні й смакові властивості не більше 5 днів при зберіганні у холодильнику. Тому приготований у домашніх умовах йогурт рекомендовано зберігати у холодильнику 3-5 діб.

Читати також: Домашній йогурт – чому краще готувати, а не купувати?

Яким би не був термін зберігання сиру кисломолочного, сметани, кефіру, або йогурту – у вас є п'ять днів, щоб спожити продукт. Після п'яти днів кількість патогенної мікрофлори у рази зростає, що може призвести до розладів травлення і отруєнь.

Умови зберігання кисломолочних продуктів

Кисломолочні напої відносяться до категорії вологих продуктів, тому вони повинні перебувати у приміщенні з вологістю 80-85%. Також їх потрібно зберігати без доступу світла і потрапляння прямих сонячних променів.

Зберігання кисломолочних продуктів

Термін придатності продукції дуже різко скорочується, якщо умови зберігання не витримуються. При контакті з киснем і при підвищенні температури починаються процеси окислення. Продукти окислення не можна використовувати в їжу, тому що вони досить канцерогенні й можуть пригнічувати природну мікрофлору організму. Але важливо розуміти, що в умовах зберігання за плюсових температур завжди відбуваються процеси окислювального псування – вони неминучі.

Дотримуючись герметичності упаковки, температурного режиму і товарного сусідства, можна відтягнути початок окислювальних процесів на більш тривалий термін.

За кімнатної температури

Не рекомендуємо залишати кисломолочні продукти за кімнатної температури довше, ніж на 5-6 годин залежно від вологості приміщення. Навіть якщо за цей час продукт не втратить свої смакові якості, то в будь-якому випадку подальше зберігання буде неможливим, бо окислювальні процеси вже посилено відбувалися протягом цього часу.

У холодильнику

Найкраще місце для зберігання кисломолочних продуктів – холодильник. Температура для зберігання повинна бути не вище +6°C, а у крайньому випадку і дуже нетривалий час +8°C. Дуже важливо знайти місце для кисломолочки не на дверцятах, а саме на полиці холодильника. Адже двері часто відкриваються, і там рідко буває стабільна температура. Упаковка з кисломолочними продуктами повинна бути закрита, щоб всередину не потрапили сторонні бактерії й запахи. Якщо ви відкрили упаковку, але конструкція не дозволяє повторно її закрити, – обов'язково перекладіть вміст в упаковку із кришкою.

Термін зберігання сиру кисломолочно

Для гарного зберігання продуктів дотримуйтесь товарного сусідства, не перевантажуйте холодильник і стежте, щоб всі продукти знаходилися у закритій тарі – це дозволить зберегти їх смакові й поживні якості протягом усього терміну зберігання.

У морозилці

На тривале зберігання у морозилку потрапляють продукти, які ви купили про запас або не встигаєте використати до закінчення терміну придатності. Але не всі молочні продукти підходять для заморозки. Наприклад, молоко повністю збереже свою структуру і смак, а у кефірі після розморожування відокремиться сироватка. У такому вигляді його можна використовувати для оладок, але пити вже не вийде. Відійде сироватка і в йогурті та сметані після перебування у морозильній камері.

Допускається зберігання сиру кисломолочного у морозилці за температури не вище -18°C до 6 місяців. Його можна заморозити у закритій упаковці або вже відкриту пачку, але тоді термін зберігання зменшиться до 4 місяців. Будьте готові, що після відтавання він стане більше крихким, ніж у свіжому вигляді.

Подбайте про правильне зберігання кисломолочної продукції, щоб бути впевненими в її користі й поживності.

Зображення взято з джерел: pixabay.com, pexels.com.

Всі закваски VIVO ви можете придбати в нашому фірмовому магазині.
Контакти магазину:
Київ, вул. Євгена Сверстюка, 21, оф. 102.
(044) 581-00-00