• (дзвінки з усіх телефонів України безкоштовні)
 • 0 (800) ‎216-216

Як позбутись зайвої ваги?

Усі бажають мати гарний вигляд. Позбувшись зайвої ваги, Ви покращуєте не лише зовнішність, але і здоров'я.

Надмірна вага збільшує шанси серцево-судинних і онкологічних захворювань, захворювань суглобів і хребта. Давайте розберемося, як же можна стати більш струнким і здоровим.

Харчування

Мабуть, це найважливіший елемент рівняння. Здавалося б, рішення є очевидним - скоротити кількість споживаної їжі. Але якщо зробити це неправильно, то у відповідь зменшиться базовий метаболізм, а разом з ним настрій і енергія для фізичної активності. Баланс знову буде на користь набору жирової тканини, а стрес від недоїдання і брак необхідних поживних речовин може призвести до серйозних розладів здоров'я.

Коригуючи кількість споживаної їжі, потрібно дотримуватися наступних правил:

 • Зміна споживання їжі не повинна мати тимчасовий характер. Потрібно не сідати на тимчасову дієту, а міняти харчові звички на постійній основі.
 • Не потрібно різко знижувати споживання калорій. Діяти потрібно поступово, не розгойдуючи "ваги" занадто швидко.
 • Не потрібно надмірно знижувати калорійність. Для схуднення досить зменшити кількість калорій не більше, ніж на 15-20% від потреб організму. До речі, якщо ви збільшуєте обсяг фізичної активності - кількість їжі необхідно також збільшити.
 • Потрібно відмовитися або сильно зменшити споживання цукру та інших солодощів, включаючи солодкі напої, пакетовані соки. Цукор викликає викид інсуліну, який змушує закачувати отриману з їжею енергію в жирові клітини. Крім того, вживання цукру викликає порушення природної регуляції апетиту, змушуючи нас їсти більше, ніж потрібно на підтримку поточних потреб.
 • Харчуватися потрібно повноцінно. Для здорового функціонування організму необхідні усі макро і мікроелементи. Неповноцінне харчування призводить до порушення функцій організму, і таким чином до зменшення як базового метаболізму, так і фізичної активності.

Повноцінне харчування має складатися з таких компонентів

Вуглеводи
Основне джерело енергії для кожної клітини нашого тіла. Вуглеводи бувають "швидкі" і "повільні". Чим "швидше" вуглевод, тим більша кількість інсуліну викидається в кров і тим більша частина енергії буде відкладатися про запас у вигляді жиру. До швидких вуглеводів належать цукор, фруктоза, спортивне харчування (гейнери), мальтодекстрин, світлі хлібобулочні вироби. Перевагу слід віддавати повільним вуглеводам, енергія яких більшою мірою йде на підтримку поточних потреб організму. На такі вуглеводи багаті крупи, овочі, свіжі фрукти, цільнозернові продукти.
Жири
Необхідні для життєдіяльності людини. Жири забезпечують нормальне функціонування клітинних мембран. Беруть безпосередню участь в підтримці здорового гормонального фону. Помірне споживання жиру необхідно. Набагато краще з'їсти продукт зі звичайним вмістом жиру, ніж знежирений продукт, в який додано багато цукру, щоб надати йому приємного смаку. Але є і "поганий" жир - це в першу чергу трансжири, такі як маргарин.
Білки
Необхідні для ремонту м'язових тканин і побудови нових м'язів. Перевагу слід надавати легкозасвоюваним білкам: яйцям, білому м'ясу, кисломолочним продуктам.
Клітковина
Міститься в продуктах рослинного походження. Необхідна для нормального травлення. Уповільнює всмоктування вуглеводів, і таким чином знижує глікемічний індекс продуктів.
Вітаміни і мінерали
Забезпечують функціонування організму на клітинному рівні. Вітамінами багаті сезонні фрукти і овочі. У зимову пору року джерелом вітамінів може бути квашена капуста і кисломолочні продукти. Крім того, кисломолочні продукти багаті мікроелементами, такими як кальцій і фосфор. Корисні бактерії, що входять до складу кисломолочних продуктів, покращують травлення і обмін речовин, поліпшують гормональний фон і настрій.
Вода
Потрібно вживати близько 3 літрів води на добу, включаючи воду, що міститься в їжі.

Фізична активність

Здавалося б, тут все дуже просто: більше рухаєшся - більше витрачаєш калорій. Але і тут є нюанси. Багато людей ніяк не можуть змусити себе займатися фізичними вправами.

І справа тут не тільки і не стільки в ліні. Як відомо, поведінкою людини багато в чому керують гормони. Стреси і неправильне харчування, а також деякі захворювання призводять до гормональних дисбалансів. В цьому випадку організм майже повністю перетворює отриману з їжі енергію у жир, а сил на фізичну активність не залишається. В першу чергу потрібно спробувати позбутися стресу, переконатися в достатній кількості сну. Для виключення гормональних захворювань потрібно звернутися до лікаря. Слід зменшити споживання або виключити солодкі продукти, так як вони зменшують запас енергії, перетворюючи її у жир.

Нарощувати фізичне навантаження потрібно поступово. Почати можна з прогулянки в середньому темпі, поступово збільшуючи обсяг і інтенсивність тренувань.

На збільшення фізичних навантажень організм природним чином реагує підвищенням апетиту. Це нормально, слід пам'ятати, що дефіцит калорій повинен бути не більше 15-20%. Крім витрати калорій, заняття спортом призводять до збільшення м'язової маси. Це дуже важливо, тому що це підвищує базовий рівень метаболізму. Не слід забувати вживати достатню кількість білків, щоб не перешкоджати зростанню м'язових тканин.

Базовий метаболізм

Навіть лежачи на дивані наш організм споживає енергію. Причому для звичайної людини більш 2/3 витрат енергії припадає саме на базовий метаболізм.

Рівень базового метаболізму для кожного є індивідуальним. Він залежить від генетики, гормонального фону, відсотку м'язової маси, фізичної активності людини.

Секрет легкого схуднення криється саме в базовому обміні речовин. Справа в тому, що на рівень базового метаболізму можна впливати. В першу чергу, нарощуючи м'язову масу. М'язи витрачають енергію навіть у спокійному стані, особливо в період відновлення між тренуваннями.

Підняти базовий рівень метаболізму також можуть особливі бактерії. Lactobacillus gasseri позитивно впливають на обмін речовин, налаштовуючи організм до збільшення споживання енергії в спокої. Крім того, лакто і біфідобактерії позитивно впливають на процеси травлення, сприяючи правильному засвоєнню поживних речовин.

Їж та стрункішай
Закваска FIT-Йогурт VIVO

Закваска FIT-йогурт містить особливу бактерію Lactobacillus gasseri, яка впливає на обмін речовин і збільшує рівень базового метаболізму. За допомогою закваски і молока можна легко приготувати домашній йогурт, що містить живі бактерії. Крім того, домашній йогурт - відмінне джерело протеїнів, жирних кислот, вітамінів, кальцію і фосфору.

Приготувати домашній йогурт легко

Приготувати домашній йогурт простіше, ніж здається. Знадобиться молоко, закваска, каструля і великий рушник.

А якщо у Вас є йогуртниця або мультиварка - то готувати йогурт буде ще легше.

Детальна інструкція з приготування

Закваска Кефір VIVO

Пити кефір перед сном для схуднення - дійсно гарна ідея. Це легкий низькокалорійний продукт, що містить багато цінних поживних речовин, без яких повноцінне харчування неможливо. Забезпечити організм всіма необхідними речовинами дуже важливо, особливо під час дієти, коли кількість їжі обмежується. Домашній кефір - дійсно живий продукт, який позитивно впливає на травлення і обмін речовин.

Приготувати домашній кефір легко

Приготувати домашній кефір дуже легко - адже для його ферментації достатньо кімнатної температури. Просто додайте закваску прямо до пакету молока та залиште заквашуватися при кімнатній температурі на 20-24 години.

Детальна інструкція з приготування

Запитуйте закваски в маркетах

Закваска FIT-Йогурт VIVO
 • Ашан
 • Велика кишеня
 • Велмарт
 • Мегамаркет
 • Фоззи
 • Обжора Одесса
 • Копейка Одесса
 • TOR-BA

Закваска Кефір VIVO
 • Ашан
 • Метро
 • Новус Украина
 • Таврия
 • Брусничка
 • Фоззи
 • Мегамаркет
 • Рукавичка
 • Фуршет
 • Антошка
 • Класс
 • Копейка Одесса
 • Рост
 • Обжора Одесса
 • Восторг Харьков
 • Дарс-Д Харьков
 • ТамТам
а також в аптечних мережах

 

Натисніть, щоб купити зі знижкою

Купити зі знижкою
ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ ПРО ПРОДУКТИ VIVO
асортимент заквасок
Замовте закваски VIVO
з доставкою по всій Україні
Натисніть тут
Часті питання
Відповіді на
популярні питання
Натисніть тут
ПРО ЗАКВАСКИ
Дізнайтеся більше про користь
живих заквасок VIVO
Натисніть тут
Всі закваски VIVO ви можете придбати в нашому фірмовому магазині.
Контакти магазину:
Київ, вул. Євгена Сверстюка, 21, оф. 102.
(044) 581-00-00