Львівський сирник
Львівський сирник – це оригінальний і смачний сирний десерт, рецепт приготування якого варто освоїти. Цю страву була винайдено у Львові. Львівський сирник чимось на смак нагадує чізкейк, але відрізняється за структурою – вона більш рихла. Крім цього, до складу страви найчастіше входять родзинки і лимонна цедра.
Одна з особливостей приготування львівського сирника – йому обов'язково треба дати час настоятися. Його аромати будуть вас кликати, але потрібно почекати, і тоді ви зможете повною мірою оцінити його смак.
Сьогодні я хочу вас познайомити з класичним рецептом львівського сирника. Однак крім нього є і багато інших: із цедрою апельсина, маком, горіхами і кокосовою стружкою. В цей десерт часто крім родзинок додають сушені або в'ялені ягоди. Але не дивлячись на всю різноманітність, я вважаю ідеальним класичний рецепт львівського сирника.
Інгредієнти:
- Сир - 500 г
- Яйця - 3 шт.
- Вершкове масло - 100 г
- Цукор - 150 г
- Ванільний цукор - 3 г
- Кукурудзяний крохмаль - 20 г
- Цедра лимона
- Ізюм - 150 г
- Шоколад – 150 г
- Вершкове масло – 100 г
Час приготування
- Час підготування:
- 20 хвилин
- Час приготування:
- 60 хвилин (додати 12 годин в холодильнику)
Кількість порцій:
4 порції
Харчова цінність
Білки | 9 |
Жири | 21 |
Вуглеводи | 27 |
Калорійність * | 332 кКал |
Покрокова інструкція приготування
- 1Залити родзинки окропом.
- 2Змішати сир, цукор, ванільний цукор, яйця і пробити блендером до однорідності.
- 3Додати цедру, крохмаль, вершкове масло і знову перемішати і в кінці додати родзинки.
- 4Застелити форму і змастити вершковим маслом.
- 5Вилити сирну масу в форму і поставити запікати.
- 6Приготувати шоколадну глазур.
- 7Полити львівський сирник глазур'ю і поставити на ніч у холодильник. ⠀
Рецепт з фото: як готувати
Перед початком приготування потрібно заздалегідь дістати масло з холодильника – воно має бути м'яким і бути кімнатної температури.
Потім необхідно родзинки залити окропом і залишити їх на п'ятнадцять хвилин. Можна, звичайно, з вечора замочити родзинки в апельсиновому соку, міцному чорному чаї або алкоголі, але це виключно за вашим бажанням. Не забувайте, що перед приготуванням рідину, яка не вбереться, потрібно обов'язково злити, а самі родзинки просушити. Для цього відмінно підійде паперовий рушник.
Наступний етап – сир, цукор, ванільний цукор і яйця змішати. Зробити це можна блендером. Змішувати потрібно до однорідності. Далі в суміш додаємо цедру, крохмаль, розтоплене вершкове масло і все це перемішуємо.
Зверніть увагу – сир, який ви використовуєте, не повинен бути мокрим. Якщо так трапиться, сирник буде занадто щільним. Якщо сир, який ви взяли, мокрий, то можна зробити наступне: його треба підвісити в марлі приблизно на 2 години, дати йому стекти. Як варіант, можна прокласти друшляк марлею, скласти в нього сир, притиснути зверху тягарем і також дати стекти зайвій рідині. Особисто я для приготування львівського сирника завжди беру домашній сир, який роблю самостійно на заквасці «Сир VIVO».
Тепер додати родзинки в сирну масу і перемішати.
Форму застилаємо пергаментом і змащуємо вершковим маслом, виливаємо тісто і ставимо в духовку, розігріту до 190 градусів на 45 хв.
Зверніть увагу – тісто має займати не більше половини висоти вашої форми. До речі, форма може бути будь-яка: і прямокутна, і квадратна, і кругла, і овальна. Тут все залежить від вашого бажання і можливостей.
Потім накриваємо фольгою і залишаємо ще на хвилин 15.
Що стосується часу випікання, то тут, звичайно, варто орієнтуватися на особливості вашої духовки. Коли ж львівський сирник готовий? Якщо ви бачите, що краї схопилися, а серединка злегка пружинить при натисканні, значить все готово. Тоді потрібно вимкнути духовку, але залишити в ній сирник доти, поки він повністю не охолоне.
Для глазурі в сотейнику змішати всі інгредієнти, й на легкому вогні, постійно помішуючи, довести до готовності. Я роблю глазур на водяній бані, але можна використовувати мікрохвильову піч. Завдяки водяній бані глазур не пригорає і рівномірно готується. Але головне – не забувайте постійно перемішувати.
Охолоджуємо глазур до кімнатної температури і поливаємо сирник. Бажано, щоб шар глазурі був тонким, щоб смак шоколаду не перебивав ніжний смак сирника.
Дати сирнику настоятися всю ніч у холодильнику, адже за час перебування в холодильнику смак стабілізується, стане сильнішим і більш вираженим, як у справжнього сирного десерту.
Львівський сирник готовий. Перед подачею можна прикрасити його ягодами або посипати горіхами.
Смачного!